Cichy zabójca znów zaatakował – ofiara zatrucia czadem w Złotej
Na skutek zatrucia tlenkiem węgla zmarła kobieta, której zgon stwierdzono wczoraj (27 stycznia) przed południem. Drugą osobę - z objawami zatrucia czadem zabrano do szpitala.
W środę około 11.30 przed południem dyspozytor pogotowia ratunkowego zgłosił do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej podejrzenie obecności tlenku węgla w budynku mieszkalnym w miejscowości Złota.
Obecny już w mieszkaniu lekarz stwierdził zgon jednej osoby, drugą przewieziono do szpitala z objawami zatrucia.
Strażacy dokonali w pomieszczeniu pomiaru stężenia tlenku węgla, ale nie stwierdzili już jego obecności. Prawdopodobną przyczyną zatrucia czadem był brak prawidłowego ciągu kominowego pieca węglowego oraz brak wentylacji.
Zmarła kobieta jest drugą – tej zimy – ofiarą zatrucia tlenkiem węgla w powiecie.


dodaj swój komentarz